Niestandarowe zastosowanie bloczków ogrodzeniowych
Bloczki ogrodzeniowe, jak sama nazwa wskazuje, wykorzystywane są do budowy ogrodzeń – czy to jako słupki ogrodzeniowe czy całe mury. Warto jednak spojrzeć na nie, jako na doskonały materiał mający zastosowanie do małej architektury ogrodowej: do budowy garaży, altanek, ale też murków wzmacniających skarpy czy oddzielających ogrodowe przestrzenie. Pozwala to nie tylko na estetyczną organizację przestrzeni, ale też stworzenie przytulnych zakątków, w których można spędzać czas. Wszystko zależy od naszego zapotrzebowania oraz wyobraźni.
W takich rozwiązaniach świetnie prezentują się np. bloczki GORC® de Luxe, które mają fabrycznie łupane powierzchnie – dzięki temu ułożone murki naturalnie wpisują się w krajobraz ogrodu czy parku. Jako że bloczki wyglądem nawiązują do kamienia, tworzą bardzo naturalny, bliższy przyrodzie efekt. Doskonale komponują się także z rozmaitą elewacją oraz aranżacją ogrodową. Dzięki temu z łatwością stworzymy spójną, estetyczną całość, której wspólne elementy będą się wspaniale prezentować.
Nowoczesna architektura domu determinuje sposób organizacji przestrzeni wokół niego – w takim otoczeniu świetnie znajdą się bloczki systemu ROMA. Klasyczny kształt oraz gładka powierzchnia to cechy, które polubią osoby ceniące sobie minimalizm i prostotę. Bloczki ROMA można wykorzystać np. jako donice ogrodowe lub jako murki oddzielające przestrzenie o odmiennym charakterze użytkowym. Świetnie spiszą się w roli podstawy dla ogrodowej ławeczki, czy też jako ścianka altany.
Projektując przestrzenie użytkowe warto sięgać po niestandardowe rozwiązania. To pozwoli nam uniknąć rutyny i uzyskać niespotykany efekt niedużym kosztem.
Ja osobiście bloczki Roma wykorzystałam na donice i powiem szczerze, że efekt jest świetny. Efektownie się prezentują, polecam.